Достапни линкови

Времето променливо со повремен дожд


Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално над 30 литри на квадратен метар), кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој кон крајот на денот ќе се промени во северен.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 28 степени.

XS
SM
MD
LG