Достапни линкови

Брнс: Снимањето на судските расправи ја зголемува правичноста


Брнс: Снимањето на судските расправи ја зголемува правичноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Амбасадата на САД донираше аудио опрема за снимање на судските расправи во 25 судници во Основниот кривичен суд Скопје. Амбасадорката Кејт Брнс изјави дека оваа опрема е важен чекор кон владеењето на правото затоа што странките во судските процеси ќе бидат пофокусирани и ќе има поголема точност.

Категории

XS
SM
MD
LG