Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 8 до 16, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 12, а дневната ќе достигне до 24 степени.

XS
SM
MD
LG