Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со повремен дожд


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе биде од 6 до 16, а дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време: Утринската температура ќе биде околу 12, а дневната ќе достигне до 22 степена.

XS
SM
MD
LG