Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 7 до 17, а дневната од 18 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 24 степени.

XS
SM
MD
LG