Достапни линкови

Нова средба меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО


Специјално јавно обвинителство, СЈО, лого

Преговарачките тимови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, како што е најавено, на денешната средба во Собранието во ќе ги продолжат разговорите за законот за Јавно обвинителство. Ова е прва средба на преговарачките тимови за Законот за ЈО по лидерската средба, на која партиските лидери Зоран Заев и Кристијан Мицкоски се обидоа да најдат решение.

XS
SM
MD
LG