Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со дожд


Ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има денеска, кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе биде од 5 до 13, а дневната од 18 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 25 степени.

XS
SM
MD
LG