Достапни линкови

Десетина мртви откако камион удри во група луѓе во Кина


илустрација

Десет лица загинаа, а 16 се повредени кога камион удри во група луѓе на традиционален саем на југот во Кина, соопшти полицијата.

„Камионот слегуваше по ридот кога возачот изгуби контрола во градот Хуаши во провинцијата Хунан“, се вели во полициското соопштение.

Возачот е приведен и истрагата е во тек, пренесува „Ројтерс“.

XS
SM
MD
LG