Достапни линкови

Времето денеска сончево, од утре дожд


Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура се движи од минус еден додевет, адневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температурасе спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 25 степени. Во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

XS
SM
MD
LG