Достапни линкови

Заев:Средба за Законот за ЈО кога ќе има сигнал за напредок


Премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со законот за јавно обвинителство, но откако работните групи ќе дадат сигнал до него и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски дека има напредок.

Заев ова го кажа на прашање од новинарите дали ќе има нова лидерска средба , додека беше во Берово каде присуствуваше на промовирање на почеток на проект за рурален развој.

Тој нагласи дека има постојана комуникација меѓу претставници на работните групи и дека била најавена можноста и утре тие да се состанат.

Заев смета дека не се далеку од постигнување договор и апелира да се вложат повеќе напори во таа насока.

XS
SM
MD
LG