Достапни линкови

Еден убиен и неколку повредени во престрелка во Вашингтон


Белата куќа

Во престрелка на улиците на Вашингтон во текот на ноќта и едно лице било убиено, а неколку дрги биле ранети, соопштуваат локалните медими. Новинската агенција Ројтерс пренесува дека најмалку шест лица настрадале во инцидентот кој се случил на околу два километра од Белата куќа. Засега нема други детали.

XS
SM
MD
LG