Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе биде посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер. Утриснката температура ќе биде од 6 до 16, а дневната од 15 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 21 степен.

XS
SM
MD
LG