Достапни линкови

Палмер: идната косовска влада треба да ги суспендира царините


Специјалниот претставник на САД за западен балкан Метју Палмер

Специјалниот претставник на САД за западен балкан Метју Палмер изјави дека следната косовска влада мора да биде подготвена да ги суспендира царините кои, како што наведе, „се пречка за продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина“. Тој додаде дека САД се надеваат оти на укинувањето на санкциите Србија ќе одговори со прекин на кампањата за повлекување на признавањата на Косово.

XS
SM
MD
LG