Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурите. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а дневната од 18 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 12, а дневната ќе достигне до 24 степени.

XS
SM
MD
LG