Достапни линкови

Јеремиќ: со бојкотот го кратиме времето за смена на системот во Србија


Претседателот на Народната партија на Србија Вук Јеремиќ

Претседателот на Народната партија на Србија Вук Јеремиќ изјави дека опозицијата со бојкотот на изборите ќе создаде услови за суштински промени во Србија и тоа за многу пократко време од четири години. „Опозицијата со бојкотот го доведува под прашалник легитимитетот на овој криминализиран и на секое недело подготвен режим“, вели Јеримиќ, наведувајќи дека со бојкотот ќе се воспостави целосно политичко единство на вистинските противници на режимот.

XS
SM
MD
LG