Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Ќе биде претежно сончево и топло со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе биде од 6 до 15, а дневната од 25 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG