Достапни линкови

Времето денеска претежно сончево


Времето денеска како што информираат од Управата за хидрометеролошки рабти ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Дневните температури ќе се движат од 20 степени во Маврово до 36 степени во Гевгелија. Во Скопје слично време со дневна температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG