Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час. Утринската температура ќе биде од 8 до 18, а дневната од 20 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 14, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG