Достапни линкови

На Бахамите околу 2.500 исчезнати по ураганот Доријан


Бахамите по ударот на ураганот Доријан

Владата на Бахамите соопшти дека на нејзиниот список се наоѓаат 2.500 исчезнати лица по ударот на ураганот Доријан. Меѓутоа, од владата додаваат дека е потребно овој список да се спореди со листите на кои се водат евакуираните лица. Ураганот Доријан урна илјадници куќи, а бројот на загинатите досега изнесува 50 луѓе.

XS
SM
MD
LG