Достапни линкови

Меркел: Европа ќе го поддржи нуклеарниот договор со Иран


Европа одлучи да го поддржи нуклеарниот договор со Иран и да се обиде да најде решение за да спречи натамошна ескалација, изјави германската канцеларка, Ангела Меркел, пренесе новинската агенција „Ројтерс“.

„Чекор по чекор ќе продолжиме да се обидуваме да најдеме решение со Иран, за да се спречи продлабочување на тензиите во овој глобално чувствителен регион“, изјави Меркел во долниот дом на Парламентот.

XS
SM
MD
LG