Достапни линкови

Одбележување на 18 години од терористичките напади во САД


Доналд Трамп

Во Соединетите држави се одбележуваат 18 години од терористичките напади кои се случија во Њујорк и Вашингтон на 11 септември 2001 година. На комеморацијата ќе присуствува и претседателот Доналд Трамп. Скоро 3.000 луѓе загинаа во нападите на Ал Каеда. Американските сили десет години подоцна во Пакистан го убија лидерот на Ал каеда Осама бин Ладен во операција која ја одобри тогашниот претседател Барак Обама.

XS
SM
MD
LG