Достапни линкови

Времето денеска: попладне со локална нестабилност


Во попладневните часови ќе има ќе има локална нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во југозападниот западните делови на земјава. Утринската температура ќе биде од 10 до 19, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG