Достапни линкови

Изложба во Софија: Ослободување или окупација


Изложба во Софија: Ослободување или окупација
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Руската амбасада во Бугарија, отвори изложба во Софија под наслов 75-години од ослободувањето на источна Европа. Според критичарите, не станува збор за ослободување, туку за советска окупација која траеше 5 децении.

XS
SM
MD
LG