Достапни линкови

Мета порача дека на функцијата останува до 2022 година


Албанскиот претседател Илир Мета

Албанскиот претседател Илир Мета по речиси тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија со прва реакција се јави на неговиот профил на Фејсбук. Очевидно повеќе од задоволен тој наведува дека е среќен што по две години се вратил во Парлментот, но им порача на оние кои сакаат да го разрешат дека „институцијата претседател останува во одбрана на Уствот до 24 јули 2022 година, кога му завршува петгодишниот мандат“.

XS
SM
MD
LG