Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне претежно во планиските региони ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде од 9 до 19, а дневната од 23 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната до 31 степен.

XS
SM
MD
LG