Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG