Достапни линкови

Експлозии во Багдад, 14 повредени


Експлозии во Багдад.

Четири бомби денеска експлодираа во ирачката престолнина Багдад, при што се повредени 14 лица.

Висок ирачки службеник за безбедност изјави дека бомбите биле насочени кон трговски области во источен, јужен, централен и западен Багдад.

Засега никој не се огласи дека стои зад нападите.

Ирак прогласи победа против групата Исламска држава во 2017 година, но групата продолжува да изведува напади..

XS
SM
MD
LG