Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност


Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.
Максималната температура ќе биде од 25 до 32 степена. УВ индексот ќе изнесува 5, информираат од УХМР.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во северните делови.

Утринската температура ќе се спушти од 12 до18, а највисоката температура ќе достигне до 25 до 32 степена.

Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен јужен ветер.

XS
SM
MD
LG