Достапни линкови

Времето денеска ќе биде со зголемена облачност


Времето денеска од претпладне ќе биде со зголемена облачност и со повремен дожд и ретки грмежи. Попладне облачно со поинтензивни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

На места и особено на северот и истокот процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=5

Минималната температура ќе се движи од 9°C до 17°C, а максималната температура ќе изнесува 21°С до 31°C

XS
SM
MD
LG