Достапни линкови

Фотогалерија - Органски саем на плоштад Македонија

Млечни производи, зеленчук, овошје, мед, кафе, зачини, житарки и козметика се само дел од производите изложени на Фестивалот на органска храна на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Фестивалот ќе биде отворен денеска и утре (сабота), а посетителите ќе имаат можност да пробаат и занаетчиско (крафт) пиво.
Целта на саемот, кој предвидува и неколку работилници, е промоција на употребата на органските производи во секојдневната исхрана.

XS
SM
MD
LG