Достапни линкови

Времето денсеска: облачно со локален дожд


Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде од 8 до 18, а дневната од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 14, а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG