Достапни линкови

Ахмети: да се почитува Законот за СЈО


Али Ахмети

Законот за специјалното јавно обвинителство треба да се почитува се додека не се донесе нов, рече претседателот на ДУИ, Али Ахмети во изјава за медиумите по неколкучасовната седница на централното претседателство во Мала Речица. Секое отстапување од овој Закон има последици по земјата и правниот систем на нашата Република. Мислам дека овој развој нема да има влијание и последици врз добивањето датум за преговорите со ЕУ, оцени Ахмети. На централното претседателство станало збор и за претстојниот конгрес на кој ќе определи како ДУИ ќе дејствува во наредните 20 години.

XS
SM
MD
LG