Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе биде од 7 до 18, а дневната од 24 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG