Достапни линкови

Британскиот парламент го презема Брегзитот


Премиерот Борис Џонсон

Британскиот парламент изгласа преземање на контролата врз дневниот ред што значи дека пратениците сега можат да предложат закон со кој би се спречил Брегзитот без договор. Премиерот Борис Џонсон е упорен во настојувањето да ја извади Британија од Европската унија, со или без договор и е подготвен на можноста одпредвремени избори.

XS
SM
MD
LG