Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд, со ретки грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец, попладне вдолж Повардарието ќе се засилува. Утринската температура ќе биде од 8 до 17, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG