Достапни линкови

Најмалку 34 мртви во пожар на брод кај Лос Анџелес


Десетици луѓе се сметаат за загинати во пожарот на брод во близина на островот Санта Круз во Калифорнија. Американската крајбрежна стража распореди повеќе екипи за да се справи со пожарот на бродот. Се верува дека од бродот се спасени петмина, а 30 се сметаат за исчезнати. Пожарот сè уште не е изгаснат.

XS
SM
MD
LG