Достапни линкови

На Блед почнува стратешкиот форум


Министерот за надворешни работи Никола Димитров

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе учествува на Бледскиот стратешки Форум кој се одржува по 14-ти пат во Блед, Словенија, соопшти МНР. Димитров ќе учествува на панелот насловен „Западен Балкан – европеизација, демократизација, споделена одговорност” на кој ќе се осврне врз европските перспективи на Северна Македонија. На маргините на Бледскиот Стратешки Форум предвидени се неколку билатерални средби со свои колеги и други учесници на Форумот.

XS
SM
MD
LG