Достапни линкови

Евакуации на Флорида и Северна Каролина поради ураганот Доријан


Сателитска снимка на Доријан

Гувернерите на Флорида и на Северна Каролина наредија задолжителна евакуација во неколку делови на овие американски држави поради ураганот Доријан кој со ветрови од 295 километри на час го зафати американскиот брег. Ураганот претходно ги погоди Бахамите нанесувајќи големи штети. Ова е втор по интензитет ураган на Атлантскиот океан од 1950 година.

XS
SM
MD
LG