Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Ппопладне во западните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе биде од 8 до 16, а дневната од 26 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG