Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 9 до 17 степени, додека максималната од 28 до 37 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе изнесува 15, а максималната 35 степени.

XS
SM
MD
LG