Достапни линкови

Времето денеска сончево со слаб ветер


Врменска прогноза, време, облаци, облачно, сончево, пролет

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти меѓу двет и 17 степени, а дневната ќе достигне од 26 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне 35 степени.

XS
SM
MD
LG