Достапни линкови

Земјотрес во БиХ од 4,7 степени


Сеизмограм за земјотрес

Денеска околу 15 часот е забележан земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала на територијата на Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот бил на шест километри северно од градот Мрамор и на 89 километри северно од главниот град на БиХ, Сараево на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

XS
SM
MD
LG