Достапни линкови

„Лов на богатства“ за авантуристи и туристи


„Лов на богатства“ за авантуристи и туристи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Потрагата по скриени предмети, наречена „геокашинг“, е уште една причина за прошетка во природа. Оваа активност започна од 2000-та година, а денес има над 3 милиони „геокешери“. Според „геокешерката“ Галејник, која е активна веќе 8 осум години, ова придонесува и за туризмот во земјава. „Геокешерите“ знаат дека кога ќе дојдат во Македонија добиваат информација да отидат на убаво интересно место, истакна Галејник.

Категории

XS
SM
MD
LG