Достапни линкови

Трамп разгледува запирање на воената помош за Украина


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп разгледувал блокирање на воената помош од околу 250 милиони долари за Украина, јавуваат западните медиуми. Притоа се наведува дека Трамп наредил ревизија на оваа програма што Киев ја користи во борбата против сепаратистите во источна Украина кои се поддржани од Русија. Белата куќа досега не ги коментираше ваквите наводи.

XS
SM
MD
LG