Достапни линкови

Шефовите на дипломатиите на ЕУ за Западен Балкан


шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини

Министрите за надворешни работи на Европската унија на вториот ден од нивниот состанок во Хелсинки ќе разговараат за, како што јавува новинската агенција Ројтерс, поканата до Северна Македонија и Албанија еден ден да станат членки на Унијата. Притоа, како што се наведува, оваа одлука постојано се одложува поради внатрешните поделби во Европската унија.

XS
SM
MD
LG