Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 10 до 17, а дневната од 24 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG