Достапни линкови

КФОР најави вежби на Косово


илустрација

Меѓународната мировна мисија на Косово КФОР најави продолжување на вообичаените вежби и движења на силите со цел таа мисија, како што се наведува, да биде подготвена да им гарантира безбедност на граѓаните на Косово. „Во наредните денови ќе има некакви движења на трупите на КФОР во различни делови на Косово“, се наведува во текстот објавен на Фејсбук страницата на КФОР.

XS
SM
MD
LG