Достапни линкови

Мицотакис во Берлин на средба со Меркел


Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис

Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис денеска во Берлин ќе има средба со германската канцеларка Ангела Меркел. Придвено е, како што е соопштено во Атина, да се разговара за инвестициите и мигрантското прашање. Мицотакис ќе разговара и со заменикот канцеларот и министер за финансии Олаф Шолц.

XS
SM
MD
LG