Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 16, а дневната ќе достигне до 36 степени.

XS
SM
MD
LG