Достапни линкови

Се урна мост во Турција, повредени се две лица


Илустрација

Најмалку две лица се повредени кога се урна мост во провинцијата Самсун на Црното Море. Мостот над реката Терме, кој ги поврзува Чај и Феленк, се урна вчера поради обилните врнежи што ја зафатија областа, објави денеска Хуриет Дејли меил. После обилните врнежи, патот бил затворен, како и мостот, но сепак некои жители на градот одлучиле да го користат при што две лица паднале во реката.

XS
SM
MD
LG